bombax-banner
bombax-fiyat

Bombax

İçeriği Nelerden Oluşur

Bombax İçeriği

bombax-icerigi

Polen, kakao, Kudret narı meyvesi , kınakına, propolis, keçi boynuzu, üzüm çekirdeği, amber, karışık sebze ve meyve ekstresi(portakal, üzüm, patates, muz, elma) birleşiminden oluşan tamamen doğal bir üründür.

Polen yararı;

Vücudu dinç tutmaktadır. Yüksek performans verir. İstah açıcıdır ve kansızlığı giderir. RNA ve DNA ile doludur bu yüzden zekayı arttırır. Bağırsak çalıştırma özelliği vardır ve bununla birlikte zehirlenmeyi önler. Alyuvar sayısını yükseltir. Poleninm kas yapılandırıcı özelliği vardır, damarlara etki ederek aşırı kanamaya engel olur. Kalp kasına yardımcı olur. Basurun giderilmesine yardımcı olur. Saçlarınızın sağlığına destekçi olur. Prostatın giderilmesine destek sağlar.

Kudret narı yararı;

Hücre yenilenmesine katkı sağlar, bağırsaklara yardımcı olur, karaciğer yağlanmasına engel olur, yanık ve yara gibi yerlere macunu yapılarak sürülmesi yaranın iyileşmesinde maksimum etki sağlar. Çoğunlukla E vitamini içerir bu nedenle demir ve vitamin eksikliğinin önüne geçer. Genellikle hamilelikten sonra oluşan rahim yarasına veya hastalığına iyi gelmektedir.

Kakao yararı;

Enerji vermektedir bu nedenle genellikle sporcular tercih eder. Kolesterol içermez. İçinde fosfor, bakır, kalsiyum, demir, çinko ve magnezyum vardır. Bakır mineraller sayesinde demir emilimi kolaylaşır ve bağışıklık sistemine yardımcı olur. İnme riskini azaltır.

Kınakına yararı;

İştahsızlığa karşı kullanılmaktadır. Yağmur ormanlarında bulunan bir tür ağaç olduğu ve genellikle sıtma hastalığıyla baş etmek için kullanılan ateş düşürücüdür. Vücuda güç verir ve dinçleştirir. Halsizliğe birebirdir. Ateş düşürür. Kalp ağrısında ve kalp çarpıntısında kullanılır.

Propolis yararı;

Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Hastalık etkenlerine yönelik vücut direncinin arttırılması için kullanılmaktadır. Diş eti hastalıklarının engellemesi amacı ile kullanılır. Ülser gibi rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Kansere karşı olarak düşünülebilir. Hücre yenileyicidir.

Amber yararı;

Isınmaya yardımcıdır. Ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Romatizmalara iyi gelmektedir. Kuvvet vericidir. Balgam söker. Kan yapıcı özelliği vardır.

Üzüm çekirdeği yararları;

Gençlik besini olarak geçmektedir. Sağlık ve esneklik verir. Kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Damar koruyucu olarak Fransa’da reçeteli olarak verilmektedir. Gece körlüğü gibi birçok rahatsızlığın tedavisi için kullanılır.

bombax-kargo-resim